Martina Kohlová + Tomáš Klobúčnik

Olympijská pieseň znela tento rok nielen na LOH v Londýne ale aj v telocvični našej starej, ale dobrej školy na ulici Hollého v  Topoľčanoch. Práve touto piesňou sme 24.9.2012 privítali dvoch výborných športovcov , reprezentantov Slovenska na olympiáde v Londýne, skvelých a pritom skromných ľudí - kajakárku, reprezentantku Slovenska na OH v Londýne a Pekingu, niekoľkonásobnú medailistku z ME,   trojnásobnú medailistku z MS, vždy usmiatu Martinu Kohlovú a reprezentanta Slovenska na olympiáde v Londýne, majstra Slovenska v plávaní, držiteľa slovenského rekordu v prsiach na 200 m, rodáka z Topoľčian Tomáša Klobučníka.

Beseda bola určená žiakom plaveckých tried. Žiaci boli veľmi potešení a zvedaví, o čom svedčí množstvo otázok, ktorými zasypali olympionikov. Dozvedeli sme sa, kedy a ako sa začala ich športová kariéra a kto za ich úspechmi stojí. Rozprávali nám o dlhej a náročnej ceste k úspechu, tvrdej drine, neopísateľnej radosti z víťazstva, sklamania z neúspechu, o prípravách na novú sezónu, štúdiu na vysokej škole, či záľubách vo voľnom čase. Prezradili nám tie najkrajšie zážitky z olympiády, ale aj tie smutné momenty, keď ich pár stotín či sekúnd delilo od medailí.

Celá beseda sa niesla v príjemnej atmosfére a v duchu priateľskej diskusie. Sme radi, že sme ich mohli privítať v priestoroch našej školy. Veríme, že sme našich plavcov nielen potešili, ale predovšetkým motivovali k zodpovednému prístupu k plávaniu, aby aj oni mohli v budúcnosti reprezentovať našu krajinu,možno aj na OH.