Na Kolesách proti rakovine na 2. stupni

Prečo na ,,kolesách“?
Prečo je to dobré?
Ako sme si akciu na škole užili?
Koľko peňazí sme vyzbierali?
Čo si o tom myslia žiaci?

Prvý ročník sa uskutočnil v roku 2003 pod záštitou paralympijského víťaza v cyklistickom šprinte a onkologického pacienta Radovana Kaufmana.
Počas prvého ročníka podľahol rakovine, ale jeho meno sa stalo symbolom tejto kampane. Tento rok sa konal už 15. ročník.  Cieľom tohtoročnej kampane je vyzbierať peniaze na laminárny box, ktorý stojí
až 12 000 eur.

Naša škola sa do projektu zapojila v rámci účelového cvičenia.
Žiaci druhého stupňa mali možnosť sadnúť na bicykel a symbolicky sa mohli previezť po školskom dvore.
Boli žiaci na bicykloch aktívni? Ktoré triedy boli najlepšie? Najaktívnejšou triedou sa stala 6.C, z ktorej sa na bicykloch previezlo až 12 žiakov. Len tak ďalej! Ostatné triedy sa tiež nedali zahanbiť a na ,,druhom“ mieste sa umiestnilo hneď niekoľko tried, a to: 9.B, 9.A, 7.A a 7.B. Na,,treťom“ mieste sa umiestnili dve ôsmacke triedy, 8.B a 8.A.

Počas tohto dňa bolo vyzbieraných 85 eur, ktoré budú odovzdané 29.9.2017 na námestí M.R. Štefánika v Topoľčanoch.

A čo si žiaci myslia o tejto akcii?

1.)  Je to dobrá akcia, pretože pomáha tým ktorý to potrebujú.
2.) Je to akcia pri ktorej môžeme aj my, ktorých sa táto choroba netýka pomôcť ľudom a spraviť niečo pre ostatných.