Exkurzia do Múzea M.R. Štefánika v Košariskách

Pri príležitosti 97. výročia úmrtia M. R. Štefánika sme sa my - ôsmaci  5. mája vybrali na miesta, ktoré sa viažu s touto významnou  osobnosťou slovenských dejín. Prostredníctvom zaujímavého výkladu sprievodkyne sme sa preniesli do prostredia, v ktorom Štefánik žil, do spoločnosti, v ktorej sa pohyboval, do dejinných udalosti, v ktorých zanechal významnú stopu.

Zaujali nás jeho osobné predmety, ktoré si priniesol z ciest po svete (Tahiti, Japonsko, Afrika, Nový Zéland), mali sme možnosť vidieť Štefánikov lodný kufor, ďalekohľad, cestovnú žehličku, generálsku čiapku či predmety z miesta havárie lietadla. Potom naše kroky smerovali na  Bradlo, kde je Štefánik  pochovaný.  Z exkurzie  sme si odniesli  veľa nových poznatkov a nezabudnuteľné spomienky.