TOPVEDAM – Topoľčianski vedátori-amatéri

Dňa 26.11.2015 mesto Topoľčany pripravilo v poradí už siedmy ročník súťaže mladých vedcov-amatérov pod názvom TOPVEDAM. Jej hlavným cieľom je aktívne zapojenie mladých ľudí zo ZŠ v Topoľčanoch do procesu rozvoja nielen prírodných vied a techniky, ale aj humanitných vied . Našu školu na súťaži zastupovali žiaci z 1.stupňa 4. B triedy  Lukáš Vatrt a Jakub Halmo s témou „Prvé vlaky na Slovensku a v mojej izbe“ a žiaci II. stupňa Natália Filipeje, Filip Močáry a Lukáš Horňáček s témou „Harry Potter – Kniha alebo film?“. Veľa poučného sme videli, ale sa aj naučili a z 34 prezentujúcich sa žiaci zo. 4.B umiestnili na 2. mieste a žiaci II. stupňa na peknom 3.mieste. Srdečne blahoželáme a mladým vedátorom prajeme ešte veľa tvorivých síl.