Partnerská škola

Dňa 24.10.2013 naša škola uzatvorila partnerstvo so základnou školou v Maďarsku v meste Ajka. Komunikatívnym jazykom medzi oboma školami je anglický a nemecký jazyk. V rámci projektu „Partnerská škola" je v pláne organizovanie výmenných pobytov, organizovanie športových a iných súťaží, organizovanie školského výletu do základnej školy, príprava vianočných darčekov pre deti v partnerskej škole.

Milí rodičia,
ak by ste mali záujem o výmenný pobyt s využitím či už anglického, alebo nemeckého jazyka, kontaktujte koordinátora projektu
na e-mailovej adrese: slavka.detkova@zshollehoto.edu.sk.

V rámci výmenného pobytu budú deti ubytované v maďarskej rodine so svojím rovesníkom. Počas pobytu bude dieťa riadne navštevovať školu, kde bude mať k dispozícii min. 5 hodín cudzieho jazyka denne (anglický a nemecký) a jednu hodinu telesnej výchovy. Ubytovanie a stravu hradí hostiteľská rodina, hodiny cudzích jazykov sú bezplatné.

Celkové náklady za pobyt:

• cesta tam a späť,
  •  poistenie do zahraničia,