Deň finančnej gramotnosti

Dňa 3.mája 2019 sa na Základnej škole J. Hollého uskutočnila akcia „Deň finančnej gramotnosti“.
Do akcie boli zapojení žiaci I. a II. stupňa.
Hlavnou témou boli „Spotrebiteľ“ a „Reklama“. Žiaci mali možnosť sa dozvedieť na čo si dávať pozor pri nákupoch a ako majú postupovať pri vybavení reklamácie.
Pre žiakov 8. a 9. ročníka boli pripravené prednášky ohľadne sporenia. Deň finančnej gramotnosti sa uskutočnil aj vďaka žiakom a profesorom z Obchodnej akadémie, ktorí si pre žiakov pripravili prednášky a tajničky. Z Nadácie Poštovej banky žiaci získali nielen vedomosti ale aj darčeky.
Ako každý rok, aj tento rok bola v telocvični pripravená výstava zameraná na našu menu Euro a slovenské výrobky. Deti si mali možnosť vyskúšať vybrať peniaze z bankomatu.
V divadelnej sále pripravili žiaci štvrtého ročníka divadelné predstavenie. Deň finančnej gramotnosti bol pre deti veľkým prínosom.