14. február- Valentín

Láska má veľa podôb, či je to láska rodičovská, kamarátska alebo v dospelom veku medzi mužom a ženou. Je všade okolo nás, len treba sa pozerať správnym smerom a otvoriť svoje srdcia. Keď máme radi niekoho, stávame sa lepšími ľudmi a zároveň sme milší voči celému okoliu. Oslávme 14. Február, Veď tento deň patrí len a len láske. Nepremeškajte a vychutnajte si jej čaro plnými dúškami. Každý z nás potrebuje k životu prejavy lásky a priateľstva v podobe bozkov, objatí, či pohladení, ktoré v každom z nás prebúdzajú tie najkrajšie pocity. Prečo teda aspoň jeden deň v roku neprežívať lásku ešte intenzívnejšie? Samozrejme, že by ste nemali prejavovať svoje city len jedenkrát v roku a kupovať množstvo nezmyselných darčekov, ale je milé svoje city prejaviť 14. februára aspoň o niečo viac. Túlime sa k sebe bližšie a obdarúvame sa nielen malými darčekmi, ale aj bozkami, pohladeniami a nežnými osloveniami.

Každý z nás si praje, aby bol milovaný a šťastný. Šťastie sa neraz ukrýva i v tých najmenších daroch. Keď sa v našom srdci usadí najväčšia bolesť a máme priateľa, ktorý nás podrží. Je to ako svetielko, ktoré ožiari aj ten najtmavší kút. Sviatok sv. Valentína však vznikol až o pár storočí neskôr. Na počesť biskupa Valentína .
A kto bol sv. Valentín? Jedna z legiend vraví, že sv. Valentín bol kňaz žijúci v Ríme v 3. storočí. Sv. Valentín však napriek zákazu cisára zasnuboval a sobášil zamilované páry. Keď sa to cisár dozvedel, za jeho snahu spájať životy zamilovaných sviatosťou celoživotnej lásky ho dal popraviť.

Sviatok sv. Valentína však vznikol až o pár storočí neskôr. V dnešnej dobe sa na deň sv. Valentína zamilovaní obdarúvajú valentínkami a ďalšími romantickými darčekmi, aby vyjadrili hĺbku svojich ľúbostných citov. Tento sviatok má v sebe veľké čaro a aspoň kúsok z jeho posolstva by mal byť v každom dni počas celého roka. Na Slovensku sa vníma tento sviatok rovnako rozporuplne. Jedni hovoria o vyznaniach lásky a sympatizujú s ním, iní hovoria zase o komercii. Avšak málokto vie, že na Slovensku je tento sviatok už tradične spätý s darovaním krvi. Červený kríž organizujú Valentínsku kvapku krvi. Jej cieľom je motivovať mladých ľudí, aby darovali krv a stali sa novými bezpríspevkovými darcami krvi. Nuž tak či onak, tento sviatok zaľúbených rozhodne neprehliadnete, hlavne v obchodoch. Tak ho skúste aj vy s láskou prežiť. Určite najkrajším darčekom bude pre Vaších blízkych vlastnoručne vyrobený valentínsky pozdrav tzv. Valentínka, kde napíšete ako ich máte radi. Tak si  užite krásnu valentínsku nedeľu v úzkom kruhu svojich najbližších. 

Vymaľuj srdce a daruj niekomu blízkemu alebo daruj rodičovi ako antistresovú omaľovanku.