Deň finančnej gramotnosti


Každý rok sa Základná škola J. Hollého v Topoľčanoch premení na finančné inštitúcie, kde sa žiaci našej školy učia nielen správne spočítať peniaze, ale aj investovať.
23.6. sa najskôr skoro ráno za pomoci starších žiakov postavili kulisy vo forme Slovenskej pošty, banky, marketingového oddelenia pre tvorbu reklám slovenských výrobkov a tzv. „Deň finančnej gramotnosti“ sa mohol začať. 
Do projektu bola zapojená celá škola. Deň pred začatím si všetci žiaci pripravili list pre svojho spolužiaka/spolužiačku, ktorý po kontrole pracovníčky pošty (mimochodom túto úlohu veľmi dobre zahrali pani učiteľky) mohli odoslať. Ak bola správne uvedená adresa, list si našiel aj svojho majiteľa.
V banke sa žiaci dozvedeli nielen rozdiel medzi debetnou a kreditnou kartou. V „Deň finančnej gramotnosti“ nikdy nezabúdame na dôležitosť uprednostniť slovenské výrobky pred zahraničnými.  Keďže sa blížil čas dovoleniek, jedna z tém bola aj „Menový kurz“. Deti vycestovali do Chorvátska, Českej republiky, Maďarska a Poľska, kde si museli zmeniť peniaze a vypočítať, koľko ich bude stáť vstup do Aquaparku, alebo do múzea. 
Aj počas tohto dňa sa súťažilo  a víťazov čakali nielen sladké odmeny.