Máj - mesiac lásky


Mesiac máj je bezpochyby jeden z najkrajších mesiacov roka a má prívlastok azda najkrajšieho citu - lásky. Celá príroda sa prebúdza k životu. Všetko kvitne, príroda ukazuje svoju krásu a nádheru. Záhrady a lúky sú posiate všetkými farbami, čo je nádherná pastva pre naše oči. Krása prírody má svoje čaro. Na rozkvitnutých stromoch poletujú včely, ktoré svojou usilovnosťou prinášajú úžitok nielen pre seba, ale hlavne pre nás. Bez nich by život na našej planéte snáď ani nemohol existovať. Všetko žije novým životom. Spev vtákov nám spríjemňuje každodenný život, ktorý sa snažíme prežiť  podľa svojich predstáv. Aj keď v súčasnosti sa počasie akosi zmenilo a hranica teplôt sa posunula niekde do apríla a tým nastalo i skoršie prebúdzanie prírody. K máju sa viaže  aj množstvo významných udalostí a tradícií. Jednou z nich je aj stavanie a váľanie májových stromov späté  s peknou tradíciou, spevom , veselosťou vravou a zábavou. 


Na záver jeden citát od Oscara Wilda:
 „ Majte lásku vo svojom srdci. Život bez nej je ako záhrada bez slnka, kde sú kvety mŕtve“.